Sklenářství a rámování Hutisko-Solanec

Sklenářství

Již od roku 2000 provádíme sklenářské a rámovací prace na Hutisku u Rožnova pod Radhoštěm. Dodáváme naše produkty a služby jak zákazníkům na naší prodejně tak firmám na zakázku.

Dlouhodobě spolupracujeme s akademickými malíři, na jejichž obrazech najdete naš rámy. Rámy u nás nechávají zhotovovat akademický malíř Ilja Hartinger a také akademický malíř Miloš Šimurda.

Rámujeme těmto autorům

Ilja Hartinger

Akademický malíř a grafik Jiljí Hartinger je v literatuře, v katalozích a recenzích výstav uváděn také jako Ilja Hartinger. Tak je znám mezi svými přáteli a spoluobčany. Narodil se 20. srpna 1935 v tehdejším Novém Hrozenkově - Karolinině Huti, nynější Karolince. Ilja Hartinger uspořádal desítky samostatných výstav u nás i v zahraničí, zvláště v Německu a USA, účastnil se řady výstav kolektivních. Tradičně vystavuje především ve Vsetíně, v Okresním vlastivědném muzeu a v galerii " V poschodí ", dále pak v Brně, Ostravě, Luhačovicých a v Karlovském muzeu ve Velkých Karlovicích.

Galerie:

 

Miloš Šimurda

Miloš Šimurda (nar. 5. 6. 1924 ve Frenštátě p. R.) je významný představitel československého výtvarného umění druhé poloviny 20. století. Podílel se na překvapivém uměleckém vzepětí šedesátých let, na vrcholu vývojových trendů na Slovensku stál i v sedmdesátých a osmdesátých letech, byť možnosti prezentovat svou tvorbu měl značně omezované a omezené.